På lørdag møtte de Storhamar 2.
Jentene var klare fra start og gikk ut med mye fysikk. Kampens første scoring kom fra Fride, og da var kampen i gang. Aksla og Storhamar fulgte hverandre tett og byttet på ledelsen de første 20 minuttene. De siste 10 minuttene av første omgang ble vi imidlertid straffet for tekniske feil, og gikk til pause fire mål bak.
I andre omgang viste vi at vi hadde som mål å hente inn de fire målene. Etter 10 minutter var stillingen 19–19, og Aksla var i føringen. Etter 17 minutter hadde vi en tomålsledelse, men den holdt dessverre ikke lenge. Vi slet med å utnytte sjansene våre og med å stoppe Storhamars angrepsspill. Kampen endte til slutt 31–26 til Storhamar.
Banens beste for Aksla ble fortjent Ingrid Rye.
Søndag var Aksla fast bestemt på å ta to poeng, og det merket man på hele laget. Alle var klare til å bidra og gi sitt beste. Toten fikk en god start og ledet 5–3 etter ti minutter, men Aksla justerte forsvaret sitt og spilte med stor fysikk. Forsvarsspillet justert, sammen med redninger fra Leah i mål, gjør at Toten bare formår å score fem ganger de siste 20 minuttene av første omgang, mens Aksla satte inn ti. Dermed gikk vi til pause med en tremålsledelse – 10–13.
Andre omgang ble en fortsettelse av den gode avslutningen på første. Aksla sto solid i forsvar, hadde stor suksess med kontringspillet sitt og fikk justert angrepsspillet. Kampen endte med en klar seier: 19–30.
Banens beste, og den som fikk ta med seg maskoten Bjørnen Bjørn hjem, ble fortjent Leah Skåravik Sørnes.
Neste hjemmekamp for damelaget er søndag 26. oktober i Hatlane Idrettshall klokken 13.00. Vi håper på like god støtte som i første hjemmekamp, og at vi ser deg i hallen!